AX-13.560MALE-T
DigiKey Part Number
887-1689-2-ND - Tape & Reel (TR)
887-1689-1-ND - Cut Tape (CT)
887-1689-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AX-13.560MALE-T
Description
CRYSTAL 13.5600MHZ 12PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
13.56 MHz ±30ppm Crystal 12pF 80 Ohms 2-SMD, No Lead
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
80 Ohms
Mfr
Operating Mode
Fundamental
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
13.56 MHz
Supplier Device Package
2-SMD (8x4.5)
Frequency Stability
±150ppm
Size / Dimension
0.315" L x 0.177" W (8.00mm x 4.50mm)
Frequency Tolerance
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.059" (1.50mm)
Load Capacitance
12pF