AV-32.000MDHV-T
DigiKey Part Number
887-AV-32.000MDHV-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
887-AV-32.000MDHV-TCT-ND - Cut Tape (CT)
887-AV-32.000MDHV-TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AV-32.000MDHV-T
Description
3.2X2.5 GLASS SEAL MHZ QUARTZ XT
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
32 MHz ±20ppm Crystal 8pF 60 Ohms 4-SMD, No Lead
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
60 Ohms
Mfr
Operating Mode
Fundamental
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
32 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (3.2x2.5)
Frequency Stability
±30ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)
Load Capacitance
8pF