AV-24.576MAGV-T is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
ECS Inc.
In Stock: 0
Datasheet
24.576 MHz ±30ppm Crystal 8pF 60 Ohms 4-SMD, No Lead
AV-24.576MAGV-T
DigiKey Part Number
887-1677-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AV-24.576MAGV-T
Description
CRYSTAL 24.5760MHZ 8PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
60 Ohms
Mfr
Operating Mode
Fundamental
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
24.576 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (3.2x2.5)
Frequency Stability
±50ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)
Load Capacitance
8pF