9HT10-32.768KEZF-T
DigiKey Part Number
887-1507-2-ND - Tape & Reel (TR)
887-1507-1-ND - Cut Tape (CT)
887-1507-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
9HT10-32.768KEZF-T
Description
CRYSTAL 32.7680KHZ 12.5PF SMD
Detailed Description
32.768 kHz ±10ppm Crystal 12.5pF 70 kOhms 2-SMD, No Lead
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
70 kOhms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
32.768 kHz
Size / Dimension
0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.033" (0.85mm)
Load Capacitance
12.5pF