8Q-38.400MEEC-T is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
TXC CORPORATION
In Stock: 0
Datasheet
Similar
ECS Inc.
In Stock: 3.895
Datasheet
Jauch Quartz
Jauch Quartz
38.4 MHz ±10ppm Crystal 9pF 80 Ohms 4-SMD, No Lead
8Q-38.400MEEC-T
DigiKey Part Number
887-8Q-38.400MEEC-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
887-8Q-38.400MEEC-TCT-ND - Cut Tape (CT)
887-8Q-38.400MEEC-TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
8Q-38.400MEEC-T
Description
CRYSTAL 38.4MHZ 9PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Load Capacitance
9pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
80 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
38.4 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (1.6x1.2)
Frequency Stability
±10ppm
Size / Dimension
0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.016" (0.40mm)