7Q19201001
DigiKey Part Number
7Q19201001-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
7Q19201001
Description
XTAL OSC TCXO 19.2000MHZ SNWV
Customer Reference
Detailed Description
19.2 MHz TCXO Clipped Sine Wave Oscillator 2.8V 4-SMD, No Lead
Category
Output
Clipped Sine Wave
Mfr
Voltage - Supply
2.8V
Series
Operating Temperature
-30°C ~ 80°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Obsolete
Package / Case
4-SMD, No Lead
Base Resonator
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Type
Height - Seated (Max)
0.043" (1.10mm)