7M-27.000MEEQ-T
DigiKey Part Number
887-1328-2-ND - Tape & Reel (TR)
887-1328-1-ND - Cut Tape (CT)
887-1328-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
7M-27.000MEEQ-T
Description
CRYSTAL 27.0000MHZ 10PF SMD
Detailed Description
27 MHz ±10ppm Crystal 10pF 60 Ohms 4-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
7M-27.000MEEQ-T Models
Category
Load Capacitance
10pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
60 Ohms
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Frequency
27 MHz
Frequency Stability
±10ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)