4400-034LF
DigiKey Part Number
410-1154-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
4400-034LF
Description
CAP FEEDTHRU 100V AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Feed Through Capacitor 100V 10 A Axial, Bushing
Category
Current
10 A
Manufacturer
Tusonix a Subsidiary of CTS Electronic Components
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Insertion Loss
30dB @ 100MHz
Packaging
Bulk
Package / Case
Axial, Bushing
Part Status
Active
Size / Dimension
0.156" Dia x 0.340" L (3.97mm x 8.64mm)
Type
Feed Through
Thread Size
4-40
Voltage - Rated
100V