2425-601-X5W0-103ZLF is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Tusonix a Subsidiary of CTS Electronic Components
In Stock: 0
Datasheet
10000 pF Feed Through Capacitor 100V 20 A Axial, Bushing
2425-601-X5W0-103ZLF
DigiKey Part Number
410-1038-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
2425-601-X5W0-103ZLF
Description
CAP FEEDTHRU 10000PF 100V AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
36 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Rated
100V
Manufacturer
Current
20 A
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Packaging
Bulk
Insertion Loss
35dB @ 100MHz
Part Status
Active
Temperature Coefficient
X5W
Type
Feed Through
Package / Case
Axial, Bushing
Capacitance
10000 pF
Size / Dimension
0.187" Dia x 0.470" L (4.75mm x 11.94mm)
Tolerance
-20%, +80%