ULW2-33RJA25
DigiKey Part Number
985-ULW2-33RJA25CT-ND - Cut Tape (CT)
985-ULW2-33RJA25TB-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ULW2-33RJA25
Description
RES 33 OHM 2W 5% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
33 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
33 Ohms ±5% 2W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Fusible, Pulse Withstanding, Safety Wirewound
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ULW2-33RJA25 Models
Category
Features
Flame Retardant Coating, Fusible, Pulse Withstanding, Safety
Mfr
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Cut Tape (CT)
Tape & Box (TB)
Package / Case
Part Status
Active
Supplier Device Package
Axial
Resistance
Size / Dimension
0.150" Dia x 0.354" L (3.80mm x 9.00mm)