CMF23H-104700-B
DigiKey Part Number
237-2279-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF23H-104700-B
Description
CMC 100MH 700MA 2LN TH
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 mH @ 10 kHz 2 Line Common Mode Choke Through Hole 700mA DCR 1.99Ohm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CMF23H-104700-B Models
Category
Current Rating (Max)
700mA
Manufacturer
Triad Magnetics
DC Resistance (DCR) (Max)
1.99Ohm
Series
Voltage Rating - AC
300V
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Part Status
Active
Mounting Type
Through Hole
Filter Type
Power Line
Size / Dimension
1.043" L x 0.976" W (26.50mm x 24.80mm)
Number of Lines
2
Height (Max)
0.551" (14.00mm)
Inductance @ Frequency
100 mH @ 10 kHz