TPH4R50ANH1,LQ
DigiKey Part Number
264-TPH4R50ANH1LQTR-ND - Tape & Reel (TR)
264-TPH4R50ANH1LQCT-ND - Cut Tape (CT)
264-TPH4R50ANH1LQDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TPH4R50ANH1,LQ
Description
MOSFET 100V 4.5MOHM SOP-ADV(N)
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
N-Channel 100 V 92A (Tc) 800mW (Ta) Surface Mount 8-SOP Advance (5x5.75)
Category
Rds On (Max) @ Id, Vgs
4.5mOhm @ 46A, 10V
Mfr
Vgs(th) (Max) @ Id
4V @ 1mA
Series
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
58 nC @ 10 V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Vgs (Max)
±20V
Part Status
Active
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
5200 pF @ 50 V
FET Type
Power Dissipation (Max)
800mW (Ta)
Technology
Operating Temperature
150°C
Drain to Source Voltage (Vdss)
100 V
Mounting Type
Surface Mount
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
Supplier Device Package
8-SOP Advance (5x5.75)
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
10V