TPH4R50ANH1,LQ | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | TPH4R50ANH1,LQ |
Description | MOSFET 100V 4.5MOHM SOP-ADV(N) |
Manufacturer Standard Lead Time | 16 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | N-Channel 100 V 92A (Tc) 800mW (Ta) Surface Mount 8-SOP Advance (5x5.75) |
Datasheet | Datasheet |
Category | Rds On (Max) @ Id, Vgs 4.5mOhm @ 46A, 10V |
Mfr | Vgs(th) (Max) @ Id 4V @ 1mA |
Series | Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 58 nC @ 10 V |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Vgs (Max) ±20V |
Part Status Active | Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 5200 pF @ 50 V |
FET Type | Power Dissipation (Max) 800mW (Ta) |
Technology | Operating Temperature 150°C |
Drain to Source Voltage (Vdss) 100 V | Mounting Type Surface Mount |
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | Supplier Device Package 8-SOP Advance (5x5.75) |
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V | Package / Case |