D1CSA2512MR001F-T3 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | D1CSA2512MR001F-T3 |
Description | RES 0.001 OHM 1% 6W 2512 |
Manufacturer Standard Lead Time | 10 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 1 mOhms ±1% 6W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Anti-Sulfur, Current Sense, Moisture Resistant, Safety Metal Element |
Datasheet | Datasheet |
Category | Features Anti-Sulfur, Current Sense, Moisture Resistant, Safety |
Mfr | Temperature Coefficient ±100ppm/°C |
Series | Operating Temperature -55°C ~ 155°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Package / Case 2512 (6332 Metric) |
Part Status Active | Supplier Device Package |
Resistance | Size / Dimension 0.250" L x 0.119" W (6.35mm x 3.02mm) |
Tolerance | Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm) |