AC10567-200
DigiKey Part Number
5350-AC10567-200-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AC10567-200
Description
ANT WIFI7 WLAN FPC HI EFF 17X11
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA 802.11a/ac/ax, FPC, IoT, U-NII, Wi-Fi, WLAN Flat Patch MHF1, U.FL Adhesive
Category
VSWR
Manufacturer
The Antenna Company
Return Loss
-14dB, -15.6dB
Series
Gain
5.1dBi, 6.6dBi
Packaging
Bag
Power - Max
2 W
Part Status
Active
Features
Cable - 200mm
RF Family/Standard
WiFi
Termination
MHF1, U.FL
Frequency Group
SHF (f > 4GHz)
Mounting Type
Adhesive
Frequency (Center/Band)
5GHz, 6GHz
Height (Max)
0.011" (0.27mm)
Frequency Range
5.15GHz ~ 5.895GHz, 5.9GHz ~ 7.125GHz