IN24-5RD-RSMA
DigiKey Part Number
994-1025-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IN24-5RD-RSMA
Description
RF ANT 2.4GHZ WHIP TILT RP-SMA
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA WLAN Whip, Tilt RP-SMA Male Connector Mount
Category
Number of Bands
1
Manufacturer
TE Connectivity
VSWR
1.5
Series
Gain
5.5dBi
Packaging
Bulk
Power - Max
10 W
Part Status
Active
Termination
RP-SMA Male
RF Family/Standard
WiFi
Mounting Type
Connector Mount
Frequency Group
UHF (2GHz ~ 3GHz)
Height (Max)
8.071" (205.00mm)
Frequency (Center/Band)
2.4GHz
Applications
WLAN
Frequency Range
2.4GHz ~ 2.485GHz