FN2240-450-99-C2222-R99
DigiKey Part Number
817-FN2240-450-99-C2222-R99-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FN2240-450-99-C2222-R99
Description
LINE FLTR 1000VDC 450A CHASS MNT
Detailed Description
DC EMC/EMI Line Filter 450 A 1000V (1kV) DC Two Stage Quick Connect, Threaded Post (M10)
Category
Current
450 A
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C
Voltage - Rated DC
1000V (1kV)