FN2230-150-99-C0000-R90
DigiKey Part Number
817-FN2230-150-99-C0000-R90-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FN2230-150-99-C0000-R90
Description
LINE FLTR 500VDC 150A CHASS MNT
Detailed Description
DC EMC/EMI Line Filter 150 A 500V DC Two Stage Quick Connect, Threaded Post (M10)
Category
Current
150 A
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C
Voltage - Rated DC
500V