ZHD-SCE-5K-2.4-50-4
DigiKey Part Number
ZHD-SCE-5K-2.4-50-4-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ZHD-SCE-5K-2.4-50-4
Description
LABEL HEAT SHRINKABLE YELLOW
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Yellow Heat Shrinkable Label 0.09" x 1.97" (2.4mm x 50.0mm)
Category
Label Size
0.09" x 1.97" (2.4mm x 50.0mm)
Manufacturer
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Color
Yellow
Series
Material
Polyolefin (PO), Diesel Resistant, Flame Retardant, Halogen Free, Irradiated
Packaging
Box
For Use With/Related Products
T200, T312M, T312Mi, T6112DS, TE3112 and TE3124 Thermal Transfer Printers
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C