TAT-125-1/8-0-STK
DigiKey Part Number
484-TAT-125-1/8-0-STK-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TAT-125-1/8-0-STK
Description
HEATSHRINK DUAL 3.2X1220MM BLK
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Heat Shrink Tubing, Flexible 0.125" (3.18mm) 2 to 1 Black 4.00' (1.22m)
Category
Recovered Wall Thickness
0.027" (0.69mm)
Mfr
Material
Series
Features
Adhesive Lined, Flame Retardant
Packaging
Bag
Color
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 110°C
Type
Shrink Temperature
95°C
Shrinkage Ratio
Storage/Refrigeration Temperature
65°F ~ 95°F (18°C ~ 35°C)
Length
4.00' (1.22m)
Shelf Life
60 Months
Inner Diameter - Supplied
0.125" (3.18mm)
Base Product Number
Inner Diameter - Recovered
0.062" (1.57mm)