RAY-90-25.0(50)
DigiKey Part Number
RAY-90-25.0(50)-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RAY-90-25.0(50)
Description
GROUND BRAID TUBE 0.98"DIAX164'
Manufacturer Standard Lead Time
32 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Tubular Ground Braid 0.984" (25.00mm) - Inner Dia X 164.0' (50.00m) 30 AWG
Category
Material
Copper, Tin Plated
Manufacturer
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Size, Supplied
0.984" (25.00mm) - Inner Dia
Series
Number of Carriers
36
Packaging
Bulk
Wire Gauge - Ends
30 AWG