Image for HX-CT-50M-3.2-OUT-2 is not available
HX-CT-50M-3.2-OUT-2
DigiKey Part Number
484-HX-CT-50M-3.2-OUT-2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HX-CT-50M-3.2-OUT-2
Description
PRINTABLE CONTINOUS TUBING METER
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Heat Shrink Tubing, Flexible 0.126" (3.20mm) 2 to 1 Red 164.0' (50.0m)
Category
Inner Diameter - Supplied
0.126" (3.20mm)
Mfr
Inner Diameter - Recovered
0.063" (1.60mm)
Series
Recovered Wall Thickness
0.020" (0.51mm)
Packaging
Box
Material
Part Status
Active
Color
Type
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C