Image for CGPT-6.4/3.2-0-SP is not available
CGPT-6.4/3.2-0-SP
DigiKey Part Number
484-CGPT-6.4/3.2-0-SP-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGPT-6.4/3.2-0-SP
Description
HEAT SHRINK 6.4MM BLACK
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Heat Shrink Tubing, Flexible 0.250" (6.35mm) 2 to 1 Black Enter Number of Meters in Order Quantity
Category
Recovered Wall Thickness
0.026" (0.66mm)
Mfr
Material
Series
Features
Chemical Resistant, Flame Retardant, Solvent Resistant
Packaging
Spool
Color
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 135°C
Type
Shrink Temperature
80°C
Shrinkage Ratio
Storage/Refrigeration Temperature
32°F ~ 95°F (0°C ~ 35°C)
Length
Enter Number of Meters in Order Quantity
Shelf Life
144 Months
Inner Diameter - Supplied
0.250" (6.35mm)
Shelf Life Start
Date of Manufacture
Inner Diameter - Recovered
0.125" (3.18mm)