CGPT-3.2/1.6-9-SP is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
TE Connectivity
In Stock: 0
Datasheet
Heat Shrink Tubing, Flexible 0.125" (3.18mm) 2 to 1 White Enter Number of Meters in Order Quantity
CGPT-3.2/1.6-9-SP
DigiKey Part Number
484-CGPT-3.2/1.6-9-SP-DS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGPT-3.2/1.6-9-SP
Description
HEAT SHRINK 3.2MM WHITE METER
Manufacturer Standard Lead Time
37 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Mfr
Features
Chemical Resistant, Flame Retardant, Solvent Resistant
Packaging
Digi-Spool®, Continuous Spool
Operating Temperature
-40°C ~ 135°C
Shrink Temperature
80°C
Type
Storage/Refrigeration Temperature
32°F ~ 95°F (0°C ~ 35°C)
Length
Enter Number of Meters in Order Quantity
Spool Size
3937.0' (1200.0m)
Inner Diameter - Supplied
0.125" (3.18mm)
Inner Diameter - Recovered
0.062" (1.57mm)
Base Product Number
Recovered Wall Thickness
0.019" (0.50mm)