Image for CGPT-3.2/1.6-0-SP is not available
CGPT-3.2/1.6-0-SP
DigiKey Part Number
484-CGPT-3.2/1.6-0-SP-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGPT-3.2/1.6-0-SP
Description
HEAT SHRINK 3.2MM BLACK METER
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Heat Shrink Tubing, Flexible 0.125" (3.18mm) 2 to 1 Black 984.3' (300.0m)
Category
Inner Diameter - Recovered
0.062" (1.57mm)
Mfr
Recovered Wall Thickness
0.019" (0.50mm)
Series
Material
Packaging
Spool
Features
Chemical Resistant, Flame Retardant, Solvent Resistant
Part Status
Active
Color
Type
Operating Temperature
-40°C ~ 135°C
Shrinkage Ratio
Shrink Temperature
80°C
Length
984.3' (300.0m)
Shelf Life
144 Months
Inner Diameter - Supplied
0.125" (3.18mm)