82A0111-24-9
DigiKey Part Number
82A0111-24-9-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
82A0111-24-9
Description
HOOK-UP STRND 24AWG WHITE
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
24 AWG Hook-Up Wire 105/44 White 600V 5000' (1524.0m)
Category
Jacket (Insulation) Material
Mfr
Jacket (Insulation) Diameter
0.037" (0.94mm)
Series
Jacket (Insulation) Thickness
0.004" (0.09mm)
Packaging
Spool
Length
5000' (1524.0m)
Part Status
Active
Voltage
600V
Cable Type
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C