55A0812-22-0 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
TE Connectivity Raychem Cable Protection
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
In Stock: 0
Datasheet
22 AWG Hook-Up, Dual Wall Wire 19/34 Black 600V
55A0812-22-0
DigiKey Part Number
55A0812-22-0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
55A0812-22-0
Description
HOOK-UP DL WALL STRND 22AWG BLK
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Jacket (Insulation) Diameter
0.050" (1.27mm)
Series
Jacket (Insulation) Thickness
0.009" (0.23mm)
Packaging
Bulk
Voltage
600V
Operating Temperature
-65°C ~ 200°C