55A0811-14-9
DigiKey Part Number
55A0811-14-9-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
55A0811-14-9
Description
HOOK-UP DL WALL STRND 14AWG WHT
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
14 AWG Hook-Up, Dual Wall Wire 19/27 White 600V
Category
Jacket (Insulation) Material
Mfr
Jacket (Insulation) Diameter
0.085" (2.16mm)
Series
Jacket (Insulation) Thickness
0.004" (0.09mm)
Packaging
Bulk
Voltage
600V
Part Status
Active
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C