Image for 55A0121-12-0/2 is not available
55A0121-12-0/2
DigiKey Part Number
55A0121-12-0/2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
55A0121-12-0/2
Description
CABLE 2COND 12AWG
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2 (1 Pair Twisted) Conductor Multi-Conductor Cable 12 AWG
Category
Conductor Strand
37/28
Mfr
Conductor Material
Copper, Tinned
Jacket (Insulation) Diameter
0.206" (5.23mm)
Voltage
600 V
Cable Type
Operating Temperature
150°C