55A0111-26-4
DigiKey Part Number
55A0111-26-4-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
55A0111-26-4
Description
HOOK-UP STRND 26AWG 600V YELLOW
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
26 AWG Hook-Up Wire 19/38 Yellow 600V
Category
Conductor Material
Jacket (Insulation) Diameter
0.032" (0.81mm)
Packaging
Bulk
Voltage
600V
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C