44A0121-24-9/90
DigiKey Part Number
44A0121-24-9/90-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
44A0121-24-9/90
Description
CABLE 2COND 24AWG WHT/BLK STRIPE
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2 (1 Pair Twisted) Conductor Multi-Conductor Cable White; White, Black Stripe 24 AWG
Category
Conductor Strand
19/36
Mfr
Conductor Material
Copper, Tinned
Packaging
Bulk
Jacket (Insulation) Diameter
0.080" (2.03mm)
Part Status
Active
Jacket Color
White; White, Black Stripe
Cable Type
Voltage
600 V
Number of Conductors
2 (1 Pair Twisted)
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C