CRGV1206J470K is available for purchase but is not normally stocked.
Stackpole Electronics Inc
470 kOhms ±5% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Thick Film
CRGV1206J470K
DigiKey Part Number
CRGV1206J470K-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRGV1206J470K
Description
RES SMD 470K OHM 5% 1/4W 1206
Detailed Description
EDA/CAD Models
CRGV1206J470K Models
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.122" L x 0.061" W (3.10mm x 1.55mm)