3520220KJT
DigiKey Part Number
A102512TR-ND - Tape & Reel (TR)
A102512CT-ND - Cut Tape (CT)
A102512DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3520220KJT
Description
RES SMD 220K OHM 5% 1W 2512
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
220 kOhms ±5% 1W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Thick Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
3520220KJT Models
Category
Composition
Mfr
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
2512 (6332 Metric)
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)