3504G3A69R8FTDF
DigiKey Part Number
1712-3504G3A69R8FTDFTR-ND - Tape & Reel (TR)
1712-3504G3A69R8FTDFCT-ND - Cut Tape (CT)
1712-3504G3A69R8FTDFDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3504G3A69R8FTDF
Description
RES 69.8 OHM 1% 6W 2512
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
69.8 Ohms ±1% 6W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Thin Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
3504G3A69R8FTDF Models
Category
Composition
Mfr
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
2512 (6332 Metric)
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.023" (0.58mm)