T4112512032-000 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
TE Connectivity AMP Connectors
In Stock: 0
Datasheet
Image for T4112512032-000 is not available
T4112512032-000
DigiKey Part Number
T4112512032-000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T4112512032-000
Description
CONN PLUG FMALE 3P SILVER SCREW
Detailed Description
3 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Screw
Datasheet
EDA/CAD Models
T4112512032-000 Models
Category
Contact Finish - Mating
Silver
Mfr
Color
Silver
Current Rating (Amps)
4A
Number of Positions
3
Voltage Rating
250V
Shell Size - Insert
M12-3
Cable Opening
0.236" ~ 0.315" (6.00mm ~ 8.00mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C