MHQ1005075HA1N0BTD25
DigiKey Part Number
445-MHQ1005075HA1N0BTD25TR-ND - Tape & Reel (TR)
445-MHQ1005075HA1N0BTD25CT-ND - Cut Tape (CT)
445-MHQ1005075HA1N0BTD25DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MHQ1005075HA1N0BTD25
Description
FIXED IND 1NH 1A 20 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1 nH Shielded Multilayer Inductor 1 A 20mOhm Max 0402 (1005 Metric)
Category
Shielding
Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
20mOhm Max
Series
Frequency - Self Resonant
15GHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 MHz
Type
Multilayer
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Inductance
Supplier Device Package
0402
Tolerance
±0.1nH
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.030" (0.75mm)