FA28NP02A151JNU00 is available for purchase but is not normally stocked.
TDK
In Stock: 3.774
Datasheet
150 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
FA28NP02A151JNU00
DigiKey Part Number
FA28NP02A151JNU00-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FA28NP02A151JNU00
Description
CAP CER 150PF 100V NP0 RADIAL
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
FA28NP02A151JNU00 Models
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Tolerance
±5%
Height - Seated (Max)
0.217" (5.50mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C