FA26C0G2W103JNU00 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
TDK
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
TDK
In Stock: 7.089
Datasheet
10000 pF ±5% 450V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
FA26C0G2W103JNU00
DigiKey Part Number
FA26C0G2W103JNU00-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FA26C0G2W103JNU00
Description
CAP CER 10000PF 450V C0G RADIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
FA26C0G2W103JNU00 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.217" L x 0.138" W (5.50mm x 3.50mm)
Tolerance
±5%
Height - Seated (Max)
0.236" (6.00mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)