DEA162450BT-2181D1
DigiKey Part Number
445-15640-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-15640-1-ND - Cut Tape (CT)
445-15640-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DEA162450BT-2181D1
Description
RF FILTER BAND PASS 2.45GHZ 0603
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2.45GHz Center Frequency Band Pass RF Filter (Radio Frequency) Bandwidth 1.78dB 0603 (1608 Metric), 3 PC Pad
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
DEA162450BT-2181D1 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Filter Type
Band Pass
Manufacturer
TDK
Insertion Loss
1.78dB
Series
Mounting Type
Surface Mount
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
0603 (1608 Metric), 3 PC Pad
Part Status
Active
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Frequency
2.45GHz Center
Height (Max)
0.024" (0.60mm)