CGJ5C2C0G1H822J060AA is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
MFR Recommended
TDK
In Stock: 0
Datasheet
Similar
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Similar
KEMET
8200 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
CGJ5C2C0G1H822J060AA
DigiKey Part Number
445-8212-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-8212-1-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGJ5C2C0G1H822J060AA
Description
CAP CER 8200PF 50V C0G 1206
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CGJ5C2C0G1H822J060AA Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.030" (0.75mm)