CGJ2B2C0G1H180J050BA
DigiKey Part Number
445-13288-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-13288-1-ND - Cut Tape (CT)
445-13288-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGJ2B2C0G1H180J050BA
Description
CAP CER 18PF 50V C0G 0402
Customer Reference
Detailed Description
18 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric)
EDA/CAD Models
CGJ2B2C0G1H180J050BA Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.020" (0.50mm)