CGB2A1X7S0J105K033BC | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CGB2A1X7S0J105K033BC |
Description | CAP CER 1UF 6.3V X7S 0402 |
Customer Reference | |
Detailed Description | 1 µF ±10% 6.3V Ceramic Capacitor X7S 0402 (1005 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | CGB2A1X7S0J105K033BC Models |
Category | Temperature Coefficient |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Tolerance ±10% | Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |
Voltage - Rated | Thickness (Max) 0.013" (0.33mm) |