CGA5H1X7T2J223K115AC
DigiKey Part Number
445-6997-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-6997-1-ND - Cut Tape (CT)
445-6997-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGA5H1X7T2J223K115AC
Description
CAP CER 0.022UF 630V X7T 1206
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.022 µF ±10% 630V Ceramic Capacitor X7T 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
CGA5H1X7T2J223K115AC Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.049" (1.25mm)