CGA4J3X8R2A333K125AE is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Murata Electronics
In Stock: 1.531
Datasheet
0.033 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X8R 0805 (2012 Metric)
CGA4J3X8R2A333K125AE
DigiKey Part Number
CGA4J3X8R2A333K125AE-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGA4J3X8R2A333K125AE
Description
CAP CER 0.033UF 100V X8R 0805
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
CGA4J3X8R2A333K125AE Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Mfr
Features
Soft Termination
Part Status
Not For New Designs
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.059" (1.50mm)