CGA2B3X7R1H104K050BD | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CGA2B3X7R1H104K050BD |
Description | CAP CER 0.1UF 50V X7R 0402 EPOXY |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 0.1 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | CGA2B3X7R1H104K050BD Models |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Mfr | Features Epoxy Mountable |
Tolerance ±10% | Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |
Voltage - Rated | Thickness (Max) 0.024" (0.60mm) |