CGA1A2X7R1E221K030BA
DigiKey Part Number
445-12095-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-12095-1-ND - Cut Tape (CT)
445-12095-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGA1A2X7R1E221K030BA
Description
CAP CER 220PF 25V X7R 0201
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
220 pF ±10% 25V Ceramic Capacitor X7R 0201 (0603 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CGA1A2X7R1E221K030BA Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)