C4532NP02E104J320KN
DigiKey Part Number
445-172558-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-172558-1-ND - Cut Tape (CT)
445-172558-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C4532NP02E104J320KN
Description
CAP CER 0.1UF 250V NP0 1812
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.1 µF ±5% 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1812 (4532 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
C4532NP02E104J320KN Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Series
Features
High Temperature
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.138" (3.50mm)