C3225X8L1H475K200AC
DigiKey Part Number
445-175430-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-175430-1-ND - Cut Tape (CT)
445-175430-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C3225X8L1H475K200AC
Description
CAP CER 4.7UF 50V X8L 1210
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4.7 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X8L 1210 (3225 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
C3225X8L1H475K200AC Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Series
Features
High Temperature
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.087" (2.20mm)