C3225X7R2A684K160AA
DigiKey Part Number
445-4495-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-4495-1-ND - Cut Tape (CT)
445-4495-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C3225X7R2A684K160AA
Description
CAP CER 0.68UF 100V X7R 1210
Customer Reference
Detailed Description
0.68 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
EDA/CAD Models
C3225X7R2A684K160AA Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Not For New Designs
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)