C3225C0G2E333J230AA | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | C3225C0G2E333J230AA |
Description | CAP CER 0.033UF 250V C0G 1210 |
Manufacturer Standard Lead Time | 16 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 0.033 µF ±5% 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1210 (3225 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | C3225C0G2E333J230AA Models |
Category | Temperature Coefficient |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Series | Applications |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type |
Part Status Active | Package / Case 1210 (3225 Metric) |
Capacitance | Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
Tolerance ±5% | Thickness (Max) 0.098" (2.50mm) |